"Mám velkou radost, že i nadále můžeme prostřednictvím našeho mimořádně prostorného a robustního modelu Crafter zajišťovat hladký provoz legendárního Divadla Járy Cimrmana, jehož beznadějně vyprodaná představení si tak mohou užívat také diváci v nejrůznějších koutech České republiky," říká Mirka Cimrová, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

 

Geniálně řešený Crafter, jehož vnější stěny stylově zdobí slogan "Jára Cimrman ležící, spící, jezdící", je pro spojení s divadelním souborem, který již bezmála šest desetiletí svědomitě pečuje o odkaz největšího českého génia, jako stvořený. Do nákladového prostoru lehkého užitkového vozu s vysokou střechou a nízko umístěnou podlahou se snadno vejde vše potřebné pro Cimrmanovy divadelní hry od kulis přes kostýmy a osvětlení až po další rekvizity, a to včetně kompletního tříčlenného technického týmu.

 

Divadelní soubor si pochvaluje také kombinaci výkonného motoru a pohonu předních kol, který pro někoho možná překvapivě zajišťuje spolehlivou mobilitu dokonce i na divadelních zájezdech do zasněžených zimních Krkonoš. Volkswagen Crafter v Cimrmanových službách najezdí po celém Česku 20 tisíc kilometrů ročně, a po téměř šesti letech náročného provozu je v nejlepší technické kondici.

l